Make-up

Co je to beauty blender a jak jej užívat?

Beauty Blender je houbička, která se používá pro nanášení tekutého make-upu. Je ve tvaru slzy, což umožňuje pohodlné a rovnoměrné rozprostření produktu po celé tváři. Odkud Beauty Blender pochází, jaké má vlastnosti, jak se používá, existuje více typů? Jak jej používat, jak jej čistit a máme si vybrat originál? 

Beauty Blender – co to je a odkud pochází?

Beauty Blender vytvořila stylistka z Hollywoodu Rea Ann a nechala si ho v roce 2002 patentovat. Růžová houbička ve tvaru slzy určená pro nanášení make-upu se velice rychle stala senzací. V současné době ji používají nejen slavní stylisté, ale také ženy po celém světě. Pro Beauty Blender je typický její unikátní tvar slzy. Protože nemá ani jeden ostrý roh, usnadňuje rovnoměrnou aplikaci make-upu. Díky tomu se vyhnete hrudkám, nerovnostem a vadám a problémy nebudou tolik viditelné.

Beauty Blender – vlastnosti a použití

Beauty Blender je jemná elastická pórovitá houba. Struktura je podobná vzhledu včelích pláství, což umožňuje účinné zadržování vody. Pokud se namočí před použitím, absorbuje jen minimální množství kosmetiky. Beauty Blender neobsahuje latex, odolá pachům a je hypoalergenní. Pravidelně se musí čistit.

Původní použití Beauty Blender bylo jen jako houba pro aplikaci přípravků. S postupem času se škála použití zvětšovala, nyní pomáhá při nanášení tvářenky, korektoru nebo dokonce i krému na obličej.

Beauty Blender – typy

Originální Beauty Blender měří 5,5 cm krát 3,5 cm, váží 4 g a je růžový. Postupně začaly vznikat houby i jiných velikostí, tvarů, barev a za jinými účely. V dnešní době je na trhu s kosmetikou mnoho různých typů, představujeme Vám je zde:

  • Beauty Blusher – menší verze Beauty Blender, která se používá pro nanášení tvářenky ve formě krému nebo pudru. Díky šedé barvě se snadněji ladí odstíny.
  • Beauty Blender mikro a mini – miniaturní Beauty Blender pomáhá s nanášením kosmetiky ještě s větší přesností, zejména v náročnějších oblastech obličeje, jako jsou koutky očí, oční víčka nebo okolí nosu. Umožňuje přesnější zvýrazňování rysů a projasnění výrazu.
  • Bílý Beauty Blender používáme při aplikaci bezbarvých přípravků, jako jsou krémy nebo séra.
  • Černý Beauty Blender byl vytvořen pro aplikaci samoopalovacího krému.
  • Blotterazzi houba je vhodná pro odstranění nadbytečného mazu. Provzdušňuje make-up a nenarušuje ho. Oproti vysušovacím papírkům má výhodu, že přilne na pokožku celým povrchem, takže rovnoměrně absorbuje maz a nedrhne make-up. Navíc papírky absorbují maz jen z míst na kůži, kde je přitisknete.

Beauty Blender – jak jej použít?

Před použitím Beauty Blender jej musíte navlhčit pod tekoucí vodou a nadbytečnou vodu vysušit pomocí papírového ručníku. Jakmile je houba připravená, namočte ji do líčidla a naneste na obličej. Jemně, ale pevně jej přiložte na obličej a pokračujte v klepání po obličeji. Nepřejíždějte houbičkou přes obličej, jen jemně poklepávejte nebo make-up jemně vtlačte do pokožky, abyste docílily bezchybného vzhledu. Širší část aplikátoru používejte na větší oblasti, jako jsou čelo nebo tváře, špičatý konec použijte na menší oblasti, třeba na okolí očí nebo na nos.

Jak určit, že jde o originální produkt Beauty blender?

Takřka ihned, jakmile se produkt stane bestsellerem, se objevují na trhu padělky. To stejné bylo i v případě Beauty Blender. Bohužel začalo být dosti problematické odlišit originální produkt od padělků, zejména kvůli zavádějícím a lživým informacím uvedeným na štítcích produktu. Ačkoli jsme riziku koupě padělaného produktu vystaveni takřka neustále, nejriskantnější je nákup online. Co by Vás mělo upozornit v těchto případech na možnost, že je produkt padělkem, je jeho podezřele nízká cena. Ne vždy tomu tak bývá, podvodníci často záměrně zvyšující cenu kopií, aby nevzbudili podezření u potenciálních zákazníků. Originální Beauty Blender je mimořádně jemný, má méně póru než padělek a snadněji vstřebává vodu. To znamená, že se snadněji zvětšuje a je odolnější. Též není možné originál „postavit“ díky jeho zakulacenému tvaru.

Jak čistit Beauty Blender?

Beauty Blender se musí čistit před každým použitím nebo po každé aplikaci: výrobce garantuje, že díky tomu se Vám podaří udržet produkt v perfektním stavu až po dobu 4 měsíců! Doporučujeme čištění pomocí přiloženého mýdla a speciální tekutiny. Vystačíte si ale i s běžným mýdlem nebo šamponem. Po řádném vyčištění produkt odložte a nechte volně uschnout na vzduchu. Ujistěte se, že se výrobek vysouší v prostorném místě, leží mimo topení a mimo vlhkost a přímé sluneční světlo. V případě, že tyto podmínky nezajistíte, můžete negativně ovlivnit výdrž produktu.

Při každém použití ztrácí Beauty Blender svou intenzivní barvu. Je to naprosto přirozené a není důvod k obavám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *