Make-up

Chcete krásný make-up? Vyhněte se těmto hříchům!

Make-upové faily jsou něco, co může potkat každého z nás. I ty nejslavnější celebrity jim nemohou uniknout. Pokud se vám nějaký takový “fail” povede zřídkakdy, není důvod k panice. Pokud se vám ale make-up nedaří zvládnout relativně často, je potřeba se na problém zaměřit. Pokud chcete zjistit, čemu se při aplikaci make-upu vyhnout, projděte si náš krátký návod. Kdo ví, možná díky němu začnete aplikaci make-upu provádět jako profík!

7 make-upových hříchů – dejte si na ně pozor, možná nějaký z nich praktikujete!

1. Neužívání vhodného hydratačního krému 

Jedná se o velice častý “hřích”: mnoho žen si umývá obličej gelem, či pěnou a poté již na obličej neaplikuje žádný krém. Toto je jednoduchý způsob, jak si vysušit pokožku, či způsobit přespřílišnou sekreci mazu. Pokožka obličeje bez hydrataci ztrácí své ochranné vlastnosti a podporuje ztrátu pružnosti. Díky tomu pokožka rychleji stárne. Dále, pokud make-up aplikujete přímo na pokožku, ztratí tím svoji schopnost optimální adheze a celý make-up tak ztrácí na odolnosti vůči externím vlivům.

2. Nevhodná barva make-upu

I ten nejlepší základ make-upu nás může zohyzdit v případě, že se nehodí k tónu naší pokožky. Mnoho z nás často používá tu stejnou barvu make-upu během celého roku. Zapomínáme přitom, že pokožka se v létě opálí na zcela jiný tón, zatímco v zimě je daleko bledší, než během zbytku roku. Proto, abychom si na našem obličeji nevytvořili nevzhlednou “masku”, je potřeba sáhnout po takovém make-upu, který se přesně hodí k tónu pokožky. Je potřeba mít jak letní, tak zimní verzi. Pokud máte problém s výběrem toho správného produktu, nechte si poradit u stylisty či kvalifikovaného prodejce.

Dobrým řešením je také nákup BB či CC krému – perfektně se přizpůsobí barvě pokožky a kromě toho má o pokožku pečující vlastnosti.

3. Přílišné množství korektoru

Korektor je skvělý produkt – skrývá tmavé kruhy pod očima, zarudnutí, nedokonalosti, pupínky a popraskané cévy.
Bohužel to ale při boji s nedokonalostmi naší pokožky často přeženeme. Nejvýraznější je to na křehké pokožce pod očima. Větší množství korektoru pokožku pod očima snadno zatíží. Na pokožce se vytvoří vrásky a sníží se její pružnost. Pamatujte, že korektor skryje nedokonalosti a měl by se snadno blendit s pokožkou. Pokud je ho příliš, místo skrytí nedokonalostí přinese pouze zvýšenou viditelnost místa, které chceme skrýt.

4. Příliš silný konturing obličeje 

Přehánět je naše častá schopnost. V honbě za krásou často aplikujeme nejen přílišné množství korektoru, ale také to přeháníme s konturami. Přesně nedokážeme blendit hranici mezi tmavšími a světlejšími tóny. Obličeje pak vypadá příliš ostře a nevkusně. Je nutné ke konturingu přistupovat lehce, s menším množstvím produktu v menších dávkách.

5. Špinavé štětce, houbičky a blendery

Ano, je pravda, že štětce nemusíme mýt každý den, ale pamatujte, že kromě bakterií a dalších mikrobů, které mají na stav pokožky neblahý účinek, se na štětečku mohou objevovat zbytky staré kosmetiky. Pokud jste si štětečkem včera aplikovali fialové stíny a dnes si s ním plánujete aplikovat světlé stíny, vězte, že výsledek nebude takový, jaký si představujete.

Aplikátory na make-up by se tedy měly často mýt, jelikož zbytky mastného make-upu se mohou na neumytém aplikátoru usazovat na opravdu dlouhou dobu. S přihlédnutím na hygienické a praktické faktory tedy doporučujeme kartáčky, štětečky a jiné aplikátory opravdu pravidelně umývat.

6. Užívání linek na rty v nevhodném odstínu

Linky na rty jsou opravdu specifickou kosmetikou. Ano, udržují rtěnku tam, kde má být, ale je to pouze krátkodobé řešení. Po několika hodinách často svoji rtěnku začneme “jíst”. Potom nám linky na rty vytvoří opravu nevzhlednou a do očí bijící nepřirozenou linii okolo rtů.

Abychom se tomuto účinku vyhnuli, konturujte rty vybranými linkami, poté stejný odstín aplikujte na celé rty a poté aplikujte rtěnku vybrané barvy.

7. Špatně aplikovaná tvářenka

Pokud naneste příliš mnoho rozjasňovače, vytvoříte efekt, který ve výsledku může vypadat i vcelku dobře. Pokud ale naneste příliš mnoho tvářenky, budete vypadat zcela určitě groteskně. Váš obličej bude vypadat uměle, těžce a unaveně. Účinek tvářenky ale má být přesně opačný – omladit pokožku a dodat ji svěžest. Pokud nevíte, kam ji aplikovat, přiložte si palec na nos a ukazováček na ucho. V linii, kterou vidíte mezi palcem a ukazováčkem, naneste menší množství tvářenky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *