Jiné kůže

Laserová epilace VS IPL: Co já považuji za lepší?

Nemilosení vlasů může být starostí, která vás trápí už dlouho. Když se snažíte o všechny běžné metody odstraňování chloupků, může to trvat hodně času a úsilí. Navíc se může stát, že po nějakém čase tyto účinné metody přestanou fungovat.

Laserová epilace a IPL jsou dvě technologie, které se zdají být široce používané k odstranění nadměrných chloupků. Laserová epilace se skládá ze světla Lasers, které jsou intenzivnější než světlo vyzařované IPL zařízeními. Skvrny, které jsou fotoakumulované, se vystavují intenzivnějšímu světlu a dochází ke spálení chloupků. Kromě toho Lasery šetří čas a jsou speciálně navrženy pro odstranění chloupků během několika sezení.

IPL neboli intenzivní pulzní světlo se skládá ze světla, které je mírnější než světlo vyzařované lasery. Je to v podstatě kompromis mezi Lasery a odstraňováním chloupků. IPL se skládá z intenzivního modrého pulzního světla a je vhodný pro použití na větší plochy. IPL dokáže účinněji vypalovat chloupky z pokožky. Je velmi účinný a rychlý, takže se můžete vyhnout bolestivým procedurám. I když jeho lékářské výsledky nejsou tak dobré jako ty, jako byste získali s Lasery, mohou být pro některé lidi účinnější.

V čem se obě technologie liší? Za prvé, IPL potřebuje více sezení k dosáhnutí výsledku, zatímco laser je obvykle schopen dosáhnout těch samých výsledků během mnohem menšího počtu sezení. IPL je méně intenzivní světlo, takže se doporučuje používat na větších plochách a Lasery mohou být efektivněji používány na menších plochách.

IPL vyžaduje větší opatrnost při používání při aplikaci obličeje nebo jiných citlivých oblastí, kde může být některý z nesprávných procesů způsobených nedostatečnými znalostmi ošetřujícího lékaře. Pokud chceme dosáhnout co nejlepších výsledků při IPL epilaci, musíme vybírat certifikované lékaře a musíme důkladně prozkoumat kvalitu a bezpečnost IPL technologie, kterou chceme použít. IPL může mít určité nežádoucí účinky, jako jsou růžové skvrny na obličeji, a proto je důležité vždy ošetřovat IPL pouze s radou kvalifikovaného lékaře.

Lasery jsou intenzivnější a účinnější než IPL a méně náchylné k poškození pokožky. Lasery jsou navrženy tak, aby se zaměřily na přesné oblasti a zajistily, že všechny chloupky jsou úspěšně odstraněny. Laserové kůry se provádějí rychleji než IPL a jsou i účinnější.

Jak jste si jistě všimli, laser a IPL se liší ve svém použití a účinnosti. Když se rozhodujete, jakou metodou odstranit své vlasy, důležité je vybrat techniku, která je pro vás nejvýhodnější. Chcete-li dosáhnout co nejlepších výsledků, doporučuji jít s Lasery. Je to účinnější a rychlejší a můžete dosáhnout nejlepších výsledků během mnohem menšího počtu sezení. Je to také bezpečnější. IPL, ačkoli ve srovnání se štěpkami opravdu dobrý, není tak efektivní jako laserová epilace.

V závěru bych zdůraznil, že pro odstranění nadměrných chloupků je důležité, abyste si vybrali metodu, která je pro vás vhodná. Oba způsoby mají určité výhody, ale vaše rozhodnutí by mělo být založeno na očekávaných výsledcích a poměru finančních prostředků, které jste ochotni investovat do postupu. Pokud chcete odstranit chloupky, ale nejste si jisti, která technologie by pro vás byla nejvýhodnější, měli byste se poradit se svým dermatologem nebo s jiným lékařem, abyste získali nejlepší radu.