Obličej

Vše, co potřebujete vědět o foundation

Makeup není jednoduchý, někdy trvá dlouho se naučit, jak ho aplikovat. Experimentujeme s různou kosmetikou a většinou se nám nic nepovede jak by přesně mělo. Foundation je ale něco, co musí ladit perfektně, jinak budete vypadat příšerně. Víte, jak si vybrat ten správný?

Zde je vše, co potřebujete vědět při nákupu ultimátního foundation

foundation (2)

Krok 1 – čištění pleti

Nejdřív perfektně očistěte pleť a hydratujte ji. Peeling je nejefektivnější čistící metodou. Tato metoda odstraní mrtvé kožní buňky a nečistoty a váš make-up bude držet lépe. Pak pleť dostatečně hydratujte pomocí krému, soustřeďte se na suchá místa na obličeji, hlavně tváře a nos. Nechcete přece, aby se pudr oddrolil z vašeho obličeje a vytvořil suché cestičky.

Krok 2 Slaďte foundation s typem vaší pleti

Každý typ pleti má jiné potřeby. Pokud máte suchou pleť, sáhněte po foundation na bázi oleje. Pokud máte kombinovanou pleť, která se leskne v T-zóně, sáhněte po zmatňujícím tekutém pudru. Foundation se také dělí na ty s plným, středním nebo jemným krytím. Pokud máte hodně, co schovávat, sáhněte po foundation s plným krytím, nebo po dobrém korektoru. Soustřeďte se na ingredience v produktu. Čím více přírodních ingrediencí, tím lepší.

foundation (1)Krok 3 Sežeňte správný odstín

Může se zdát, že najít správný foundation pro váš odstín pleti, je nemožné. Jste daleko od pravdy. Důležité je zkusit foundation na vaše zápěstí, ne na váš obličej nebo krk, můžete být opálená a umělé světlo udělá také své. Pokud bude produkt vypadat dobře na zápěstí, odstín je pro vás ten správný.

Krok 4 Používejte v jiném ročním období jiný odstín

Foundation, který jste používaly v zimě, může být pro vás v létě moc světlý, to samé pudr, který jste si koupili na jaře může v zimě vypadat moc tmavě. Je dobré koupit vyhovující produkt ve dvou odstínech, ať máte jeden na každé roční období.

Krok 5 Používejte bázi

Pokud chcete, aby váš makeup vydržel déle, používejte bázi pod makeup. Uvidíte, že nebudete muset makeup nijak dodělávat během dne, budete stále vypadat svěží.

Krok 6 Aplikační metoda

Každý má rád jinou aplikaci foundation. Tekuté foundation mohou být aplikovány pomocí tlustého štětce, nebo houbičky. Krémové nebo pěnové foundation se nejlépe distribuují pomocí prstů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *