Jiné

Péče o pleť – běžné chyby

Běžnou chybou je, že nevíte, jaký je váš typ pleti. Podívejte se blíže, jak se vaše kůže chová bez make-upu? Leskne se v T-zóně nebo je suchá na tvářích. Používáme na pleť silné chemické prostředky pro odstranění make-upu a akné a přitom máme suchou a citlivou kůži. Pak nepomůže ani aplikace tří vrstev hydratačního krému a už vůbec ne, pokud je vaše pleť ještě ke všemu smíšená, to spíš víc uškodí. Zjistěte, jaký je váš typ pleti a kupte správnou kosmetiku.

Beauty portraitAni aplikace přílišného množství produktů není pleti prospěšná. Báze, hydratační krémy, foundation, bronzer, sprej pro fixaci apod. Necháte vůbec někdy vaší kůži dýchat? Kůže potřebuje kyslík. Vždy si před spaním očistěte obličej, vynechat makeup úplně, alespoň jeden den v týdnu, také pomůže. Možná to vypadá těžce, ale vaše kůže bude zářit.

Pokud máte problémy s pletí, přečetly jste tisíce stránek, použily milion produktů a stále nic, změňte životní styl. Přestaňte jíst čokoládu a chipsy vždy, když jste nervózní a dejte si raději čerstvou mrkev a jablko. Vyhněte se kávě, čaji, koření a fast foodu. Žádné cheeseburgery a cola. Alespoň dokud se stav pleti nezlepší. Denně vypijte 8 sklenic vody, jezte zeleninu a ovoce.

Poslední a mnohými podceňovaný faktor, který způsobuje problémy s pletí – stres. Vyhněte se mu. Naučte se meditovat nebo pravidelně cvičte, abyste uvolnili napětí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *