Zvýšená úroveň estrogenů během těhotenství neovlivňují pouze mysl, ale také stav vlasů. Těhotné ženy by proto měly svěřit své vlasy do péče profesionálních produktů, které jim zajistí to nejvhodnější péči. Během těhotenství by si žena měla dopřát co nejlepší úroveň péče o svou krásu. Jak by o ni tedy ženy měly v těhotenství pečovat?
Mastné vlasy během těhotenství
Stav vlasů těhotných žen závisí na trimestru, ve kterém zrovna jsou. Během prvních týdnů těhotenství se zvyšuje množství uvolňovaného mazu na pokožce, což ji může velice rychle umastit. Z tohoto důvodu se vyplatí používat šampony a kondicionéry určené právě pro tento typ vlasů.
Mastné vlasy by se měly mít vlažnou vodou každé 2-3 dny. Během procedury příliš nemasírujte svou pokožku hlavy, jelikož byste tím mohli pomoci další produkci mazu. Kromě toho se doporučuje používat bylinné proplachy, které vám mohou pomoci. Nejčastěji se doporučuje heřmánek a kopřiva. Tyto rostliny regulují funkci mazových žláz a zabraňují podráždění a množení bakterií.
Jemné a dehydratované vlasy během těhotenství
Ženy, jejichž vlasy mají tendenci se vysušovat a hlavně slábnout, si jistě všimly, že se tento problém s příchodem těhotenství násobně zhoršil. Nedostatek hydratace můžeme vyrovnat oleji, kdy například můžeme smíchat jojobový či růžový olej s hydratačními složkami, kterými jsou například pantenol či kolagen. Oleje můžeme nakoupit v bylinkářstvích či prodejnách s rostlinnou stravou. Můžeme je také objednat v prodejnách zaměřujících se na aromaterapii. Co se hydratačních složek týče, můžeme je nalézt v kosmetice určené pro péči o suché vlasy. Tyto produkty obsahují vysoké dávky složek udržujících ve vlasech vlhkost.
Slabé a dehydratované vlasy byste si neměli mýt častěji než 2x týdně. Ihned po mytí vlasů se doporučuje aplikovat kondicionér a balzám určený pro dehydratované vlasy. Můžete také vyzkoušet speciální metodu s olivovým olejem. Stačí smíchat olivový olej s jedním žloutkem a následně směs na vlasy rovnoměrně rozetřít. Poté musíte vlasy zakrýt syntetickým materiálem, jako například čepicí či alobalem. Vlasovou masku nechte působit 2-3 hodiny, načež ji smyjte teplou vodou.
Barvení a bělení vlasů během těhotenství
Nejdříve ze všeho si musíme říct, že užívání barev je v prvním trimestru přísně zakázáno. Produkty s amoniakem se mohou dostat do krevního řečiště a přes placentu. I když je riziko malé, mohou barvy vyvolat alergické reakce i u žen, které si vždy barvily vlasy zcela asymptomaticky. Je lepší užívat jemné šampony či henu.
Trvalá během těhotenství
Další metoda, kterou se nedoporučuje provádět během těhotenství. Několikahodinové čichání k výparům z produktů, které jsou pro její přípravu nutné, vám může způsobit malátnost, bolesti hlavy a v nejzazších případech i krátkodobou ztrátu vědomí. Dále se díky hormonálním změnám ani nemusí finální výsledek dostavit. Proto těhotné ženy nemusí být s výsledky po vytrpění aplikace nakonec ani spokojeny.
Lupy během těhotenství
Druhý trimestr je většinou začátkem fáze zlepšení stavu našich vlasů. To znamená, že vlasy budou silnější a že se opět obnoví jejich lesk. Bohužel se ale může obnovit nový problém – lupy. Není nutno čekat, než se lupy rozhodnou dát nám pokoj samy od sebe, jelikož tím zvyšujeme riziko zánětu vlasových folikulů, což může druhotně přispívat k celkovému podráždění pokožky naší hlavy. V boji proti lupům nám může pomoci několik kosmetických složek: kosmetický petrolej, extrakt z černého tulipánu a infuse z kopřivy. Dále můžeme vyzkoušet vlasovou masku s ricinovým olejem, žloutkem a několika kapkami citronové šťávy. Vyzkoušet se vyplatí i speciální šampony proti lupům a kondicionéry obsahující přírodní složky.
Řídnutí vlasů během těhotenství
Problémem, se kterým se musí vypořádat celá řada mladých maminek, je nekontrolovatelné řídnutí vlasů. Asi třetí měsíc od porodu se začnou drasticky měnit hodnoty testosteronu. Ve výsledku nám tak začnou řídnout vlasy. Naštěstí tato epizoda velice rychle přejde. V případě žen, které nekojí, problém odezní již po 6-9 měsících. Ženy, které krmí svá novorozeňata budou muset chvíli počkat, jelikož se v jejich tělech stále tvoří spousta prolaktinu. Jedná se o hormon, který dokáže způsobovat epizody vypadávání vlasů.
Napsat komentář