Chloupky

Jak používat řepkový olej v kosmetice

Řepkový olej zlepšuje stav našich vlasů a pokožky naší hlavy – bojuje proti lupům a zabraňuje vypadávání vlasů a třepení konečků. Lze jej používat i v kombinaci s dalšími oleji. Existuje spousta možných způsobů užití řepkového oleje v rámci každodenní péče o vlasy, hlavně pro potřeby jejich přírodní obnovy a zkrášlení. Pojďme se tedy podívat na to, jak řepkový olej v každodenní péči o vlasy používat.

Jak používat řepkový olej v péči o vlasy

1. Vlasové olejování pro hebké a posílené vlasy 

Ze všeho nejdříve musíte zkombinovat řepkový olej s olivovým olejem v poměru 1:1, nejlépe 2-3 polévkové lžíce každého oleje. Poté oleje slijte do mísy a jemně je nahřejte. Tímto způsobem budou domácí olejové směsi tekutější a ve výsledku snadněji aplikovatelné. Olivový olej můžete nahradit kokosovým olejem. Pro zjednodušení aplikace se vyplatí používat bavlněný polštářek – namočte jej do olejové směsi a poté s ním směs aplikujte na pokožku hlavy a na vlasy. Léčebná metoda je doporučována hlavně pro osoby se suchými vlasy. účinky vlasového olejování lze posílit masírováním pokožky hlavy, které by mělo trvat 10-15 minut. Směs olejů by se měla nechat na vlasech 2-3 minuty. Po dokončení léčebné metody můžete své vlasy umýt, nejlépe jemným šamponem. Proto, abyste si zajistili uspokojivé výsledky můžete aplikovat na vlasy a pokožku hlavy aplikovat samostatný řepkový olej. Stačí jej nahřát tak, aby byla jeho konzistence vhodná k použití. Po aplikaci řepkového oleje na vlasy a pokožku hlavy oblast dobře promasírujte. Po dokončení aplikace si vlasy přikryjte ručníkem, nasaďte si koupací čepici a nechte olej působit 20-30 minut, načež je pořádně propláchněte.

2. Řepkový olej vs lupy

Řepkový olej podporuje boj proti lupům. Stačí jej smíchat s čajovým olejem či s ricinovým olejem. Jakožto báze vám postačí řepkový olej, který by se měl ve směsi objevit ve větším množství. Poté olejovou směs před aplikaci nahřejte. Můžete pokračovat s užíváním 3-4 týdny.

3. Řepkový olej na řídnoucí vlasy

Vypadávání vlasů je častým problémem, který může mít celou řadu důvodů. Například tak může jít o nedostatek vitaminů, či onemocnění pokožky. Ať už problém vyvolává cokoliv, můžeme pokožce ulevit domácími metodami zahrnujícími také řepkový olej.

Pro redukci vypadávání vlasů smíchejte řepkový olej s olivovým či mandlovým olejem v rovnoměrných dávkách. Směs můžete obohatit esenciálními oleji, jako například levandulovým olejem, či citronovým olejem a dodat jí tak příjemné aroma. Pamatujte, že používání nahřátých olejů posiluje vlasy. Kromě toho nezapomínejte na pravidelné masírování pokožky vaší hlavy, což by mělo mít za následek zkvalitnění oběhu krve v oblasti vlasových kořínků.

4. Vlasová hydratační maska s řepkovým olejem

Řepkový olej nabízí našim vlasům celou škálu vyživujících vlastností, díky kterým zároveň efektivně bojuje proti mnohým problémům dermatologického rázu. Kromě toho se používá k obnově a hydrataci vlasů, které byly zničeny chemickými, či termickými stylingovými metodami. Stačí smíchat tři polévkové lžíce řepkového oleje s trochou oleje mandlového či čajového. Směs byste měli jemně nahřát a nanést na vlasy. Poté si vlasy přikryjte bavlněným hadrem. Nechte 1-2 hodiny působit a poté vlasy propláchněte jemným šamponem.

5. Vlasová maska založena na řepkovém oleji, pivu a vajíčkách

Pivo je alkoholický nápoj s nízkým obsahem alkoholu, který se dá užívat i v oblasti péče o vlasy. Proč? Protože pivo podporuje růst vlasů! Z tohoto důvodu dokáže maska založena na řepkovém oleji a pivu efektivně posilovat a obnovovat vlasy. Pro přípravu smíchejte půl sklenice piva, polévkovou lžíci řepkového oleje a žloutek. Poté si směs naneste na vlasy a nechte 10-15 minut působit. Následně směs vypláchněte studenou vodou. Pro zajištění těch nejlepších výsledků se maska musí užívat pravidelně.

6. Vyživující vlasová maska s řepkovým olejem

Pro přípravu efektivní vyživující masky na vlasy stačí smíchat několik polévkových lžic řepkového oleje s polovinou banánu a několika kapkami medu. Poté směs rozmixujte do hladké hmoty, kterou si pokryjte vlasy. Po 45 minutách působení vlasy promyjte studenou vodou. Maska efektivně hydratuje vlasy a dodává jim všechny živiny nutné pro podporu jejich růstu.

7. Vlasová maska s řepkovým olejem a majonézou

Na základě řepkového oleje si můžete připravit ještě jednu vlasovou masku a to přesně masku s majonézou. Smíchejte proto olej s majonézou v poměru 1:1. Ke směsi můžete také přimíchat růžový olej. Pro zpříjemnění aroma můžete směs obohatit o několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Po promíchání ingrediencí si směs vmasírujte do vlasů, poté okolo vlasů omotejte ručník a nasaďte si čepici. Nechte působit 2-3 hodiny a poté vlasy promyjte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *