Chloupky

4 Typy Pleti: Který je Váš?

Věděli jste, že existují čtyři typy pleti? Každý typ pleti má své specifické vlastnosti a potřeby. Zjistit, který typ pleti máte, je snadné a důležité pro vaši pleť. Určení typu pleti se může uskutečnit pouhým pohledem na její obecný vzhled, stejně jako důkladným porozuměním problémům, s nimiž se vaše pleť potýká. Tohoto článku se podíváme na čtyři typy pleti, zjistíme, jaké znaky je charakterizují a zjistíme, jaké péče o pleť je můžete potřebovat pro její celkové zdraví.

Typy pleti

Při zkoumání pleti je nejdůležitější pochopit stupeň hydratace a množství tuku v pokožce. Následující čtyři typy pleti jsou obecně uznávané, aby mohly být odlišeny:

Mastná pleť

Mastná pleť je charakterizována nadměrnou produkcí oleje. To může způsobit lesklou pleť a dělat vaši pleť náchylnou k akné. Pokud se zaměříte na odstraňování některých podnětů, můžete tento druh pleti udržovat v rovnováze. Vyvarujte se produktů s emulgátory, které mohou zvýšit produkci oleje.

Suchá pleť

Suchá pleť je charakterizována nedostatečnou produkcí oleje. To často vede k bolestivosti, vysušení a šupinatění pokožky. Pleť může být citlivá a náchylná k vráskám. Pečlivě si vybírejte výrobky pro pokožku, které nezpůsobí další podráždění, ale hydratují vaši pleť. Doporučuje se používat šetrnější produkty, které hydratují bez dalšího podráždění.

Smíšená pleť

Smíšená pleť je spojena s nadměrnou produkcí oleje na některých oblastech a nedostatkem oleje na jiných. Například jistým typem smíšené pleti může být nadměrná produkce oleje a suchost v oblasti brady. Pro tento typ pleti je důležité zmírnit nadměrnou produkci oleje, stejně jako jeho zadržování a obnovit hydrataci a udržet oblasti dehydratace. Ujistěte se, že máte správný poměr hydratace a regulujících produktů. Produkty, jako je exfoliace, mohou pomoci čistit póry a udržovat pleť vláčnou.

Citlivá pleť

Citlivá pleť je náchylná k podráždění. Může být charakterizována sklonem k zarudnutí a svědění. Někdy mohou být diagnostikovány potíže, jako je akné, ekzémy nebo dermatitida. Náchylnost k citlivosti může být vyvolána širší škálou faktorů, jako je alergická reakce, chemická podráždění, přetížení při aplikaci přípravků a hormonální změny. Ciálové produkty, které jsou šetrné a jemné, jsou vhodné pro tento druh pleti.

Diagnostikování typu pleti

Abyste zjistili, jaký typ pleti máte, musíte nejdříve pochopit její obecný vzhled. Při palpačním vyšetření se zaměřte na oblasti, kde můžete vyhodnotit obecnou strukturu a texturu. Pak můžete analyzovat, které problémy s pletí se často vyskytují. Víčka mohou být podrážděná nebo lesklá? Šroubování pokožky? Akné? Jestliže postřehnete tyto podněty, můžete si lépe porozumet druhu pleti, ve kterém můžete vidět, jaké produkty používat.

Jak se starat o různé typy pleti

Nehledě na to, jaký druh pleti máte, bude správná rutina nezbytná. Základní věci, které byste měli dělat každé ráno i večer, jsou očištění, tonizace a ošetření. Je dobré učinit to prvním krokem, abyste se ujistili, že jsou uskutečněny, a pak si můžete vybrat produkty, které souhlasí s vaším type.

Mastná pleť

Vyvarujte se masivnímu média, jako jsou éterické oleje, glicerin, vazelína a další. Nejlepší je vybrat produkty, které zabraňují ucpávání pórů, zatímco nemají tendenci technout olej z vaší pleti. Vyvaruj