Make-up

Hnědé oči – nejlepší make-upové nápady. Perfektní make-up pro hnědé oči

Sladit make-up, zejména oční stíny, s barvou očí, může být někdy takřka nadlidský úkol. Pokud se pyšníte hnědýma očima a nejste si jistá, jaké zvolit stíny, nechte si poradit v následujícím článku. Najdete tady užitečné triky a nápady. 

Jaké oční líčení je pro hnědé oči nejvhodnější?

Ženy s hnědýma očima mají pravděpodobně nejvíce možností v rámci výběru nejlepší barvy očních stínů. Hodí se k nim skoro všechny odstíny. Pokud máte hnědé oči, pak můžete jednoduše sladit barvu s oblečením, které máte aktuálně na sobě.

Pokud máte hnědé oči, existuje jedno základní pravidlo, které musíte dodržovat. Musíte rozklíčovat přesně Vaši barvu duhovky. Pro upřesnění: jestliže máte oříškové oči nebo pokud jde o teplý odstín hnědé barvy, pak byste měly aplikovat teplé barvy make-upu. Pokud jsou oči spíše tmavé, čokoládové, studené – pak volte malování ve studených barvách.

Make-up pro hnědé oči. Pokožka

Další faktor, který ovlivňuje, jak bude make-up působit, je odstín pokožky. Určete, zda je Vaše pleť spíše ve studených nebo teplých odstínech. Pro upřesnění: k teplým, olivovým odstínům pleti se hodí teplé barvy – zlatá, béžová, meruňková, olivová nebo vanilka. Pleť v chladnějších odstínech zvýrazníte nejlépe pomocí modré, tmavě modré, tmavé bronzové nebo fialové barvy.

Neutrální odstíny se hodí k oběma typům pleti.

Make-up pro hnědé oči. Řasy

Přirozeně bývají řasy žen s hnědýma očima tmavé, takže je lepší je nepokrývat hnědou řasenkou, protože odstín řas pak splyne s barvou duhovky. Akorát by pak byly řasy nevýrazné. Přesně proto je lepší si vybrat klasiku, černou řasenku.

Pokud byste chtěly odvážnější vzhled, můžete si vybrat jiný (ale stále tmavý) odstín řasenky. Například můžete vyzkoušet tmavě zelenou, tmavě modrou nebo tmavě fialovou. Víceméně by i modré líčení s pěkným odstínem (do barvy chrpy) mělo skvěle doplňovat hnědé oči. Je však nutné dbát na to, aby byla modrá barva kvalitně pigmentovaná.

Denní make-up pro hnědé oči. Jaké si vybrat barvy?

Nalíčení očí vypadá nejlépe, pokud použijete neutrální oční stíny. Též můžeme doporučit matné nebo hedvábné stíny. Jasné třpytivé perleťové odstíny se hodí spíše pro večerní příležitosti. Jestliže se Vám tento typ stínů líbí, klidně jej můžete použít i přes den, ale doporučujeme používat spíše střídmě. Jen pro decentní zvýraznění očního víčka. Například je pěkné použít jemný béžový perleťový odstín a nanést jej do koutku oka.

Též si kromě jemných a tmavých bronzových barev (musí ladit se studeným nebo teplým tónem pleti) můžete vyhrát se šedými, tmavě modrými nebo zelenými stíny.

Denní make-up pro hnědé oči. Jak jej nanášet? 

Přinášíme Vám tip, jak nanášet denní make-up pro hnědé oči:

  1. Naneste podklad pro oční stíny. Díky tomu prodloužíte kvalitní nalíčení očních stínů.
  2. Použijte velmi lehký odstín matně vanilkové, přímo nad obočí. Pro projasnění svého vzhledu můžete odstín nanést i do vnitřní části oka.
  3. Pohyblivou část víčka upravte pomocí jemně hnědé barvy (pokud máte duhovku zbarvenou do medova), nebo tmavě hnědé (pokud máte spíše čokoládovou duhovku). Stíny použijte jen na pohyblivou část víčka, nebo mírně zvýrazněte oblast nad ohybem. To můžete udělat pomocí zvýraznění, které začíná asi ve dvou třetinách ohybu (vnější roh oka). Díky tomu dosáhnete efektu „kočičích očí“.
  4. Nyní si na pomoc vezměte tužku na oči, která je o odstín tmavší v porovnání s odstínem, který jste nanesly na své víčko. Nakreslete linku nad řasami a pokuste se ji jemně zahnout (můžete použít Q-vršek). To stejné můžete udělat i se spodním víčkem. Pokud toužíte po ještě větším obohacení svých očí, můžete nanést oční stín podobné barvy.
  5. Přesně pokryjte své řasy tmavou řasenku. Pokud chcete předvést světu neobvyklý make-up, zkuste použít řasenku jiné, ale tmavší barvy.

Make-up pro hnědé oči pro večerní příležitosti. Jak jej aplikovat?

Základem pro večerní nalíčení očí je postup popsaný výše, kde je denní verze líčení. Tento typ make-upu můžete obohatit o různé další odstíny pomocí očních tužek. Můžete také zvýraznit vnější koutek oka pomocí použití stínů pestrých barev, jako jsou fialová, azurová nebo šedá zkombinovaná s perlovými odstíny nebo metalickými barvami, které jsou v současné době velmi populární. Při aplikaci večerního make-upu pro hnědé oči můžete také zvýraznit obočí a vnitřní část oka použitím perleťových třpytivých odstínů, které zintenzivňují efekt.

Přesto však mějte neustále na paměti, že čím intenzivnější oční make-up uděláte, tím méně sytou rtěnku byste měly použít. Pokud nanášíte výrazný make-up jako jsou třeba kouřové stíny, pak vybírejte mezi světlejšími odstíny rtěnky, které se podobají přírodní barvě rtů. Matné nebo hedvábné rtěnky jsou perfektní volba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *