Chloupky

Rhodiola rosea – síla antioxidantů v boji za krásnou pokožku a ještě krásnější vlasy

Rhadiola rosea je rostlina velké spousty jmen, v češtině ji známe jako rozchodnici růžovou. Jedná se o rostlinu s malými žlutými květy a velkými slisty. Rhadiola rosea se již po staletí používá v lidové medicíně. Perfektně bojuje proti stresu a únavě, kdy nám také dokáže zlepšit koncentraci a paměť. Aktivní složky obsažené v rostlině mají silné zkrášlující a omlazující účinky. Jaké to jsou? Proč je najedou celý svět paf z horské a nepříliš vzhledné rostliny?

Rhodiola Rosea – popis a složení 

Rostlina roste v chladných oblastech okolo severního pólu, takže se s ní můžeme setkat ve Skandinávii, na Sibiři a v několika oblastech Severní Ameriky. Za svůj název vděčí svému jemnému a příjemnému aroma, kterého si všimneme hlavně při sušení jejího kořene.

Ozdravné vlastnosti rostliny nejsou nic nového – celá století ji užívali obyvatelé arktických oblastí světa. Dokázala pomoci lidem zvládat chladné podmínky jejich prostředí, zlepšovala jejich paměť a umožňovala jim lépe se koncentrovat. Funguje také jako multivitaminová bomba, která perfektně doplňuje naši běžnou dietu.

Rhodiola Rosea má velice zajímavé a bohaté složení. Obsahuje velkou spoustu biologicky aktivních složek, mezi které řadíme tyrozol, prokyanidy, salidrosis, rosin, velké množství flavonoidů, organické kyseliny, polyfenoly a menší množství taninů, tuků, vosku, cukrů a steolů.

Rhodiola Rosea – kosmetické vlastnosti 

Tyrozol a prokyanidy jsou velice silnými antioxidanty. Zpomalují proces stárnutí našeho těla a neutralizují účinek volných radikálů. Také neutralizují účinky faktorů škodlivých pro tělo (znečištění vzduchu, nevhodná dieta, trans tuky, metabolity, nedostatek spánku, atd.). Díky vysokému obsahu tyrozolu a prokyanidinů dokáže Rhodiola chránit strukturní proteiny našeho těla před poškozením, kdy zpomaluje proces stárnutí pokožky.

Díky flavonoidům se zvyšuje produkce kolagenu a elastinu. Zároveň se sníží jejich odbourávání. Rhadiola rosea se tak stará o pevnost a mládí vaší pokožky a o stav vašich vlasů od kořínku až po konečky.

Organické kyseliny chrání pokožku a vlasy před škodlivými účinky interních faktorů a zabraňují ztrátě hydratace vhodnou péčí o procesy probíhající v buňkách pokožky.

Rhodiola Rosea – použití v kosmetice

Na této žluté rostlině nás nejvíce zajímají její kořínky, kdy extrakt z nich používáme v obličejových krémech bojujících proti stárnutí, očních krémech, šamponech a kondicionérech pro zralé a oslabené vlasy.

Díky svým silným antioxidačním vlastnostem je Rhodiola nenahraditelnou ingrediencí v oblasti kosmetiky určené pro “pokožku měšťáků”. Pomáhá jí zbavit se volných radikálů, chrání ji před účinky toxinů a zbavuje je ji všech nečistot.

Antioxidanty pocházející z kořene jsou perfektní pro potřeby vlasové péče. Hledejte je proto nejen v kondicionérech, ale hlavně také ve vlasových maskách, které díky nim vlasy efektivně obnovují, chrání a posilují.

Rhodiola Rosea pomáhá řešit problém s vypadáváním vlasů. Rostlinné extrakty stimulují kořínky, díky čemuž se můžeme těšit z nově rostoucích, zdravých vlasů, u kterých jsou obnoveny jejich lesk, struktura a pružnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *