Chloupky

Profesionální ochrana před tepelným poškozením. Sprej pro ochranu vlasů před teplem | Žebříček |

Je nutné nezapomínat na důležitost produktů pro ochranu vlasů před teplem při každodenním stylingu vlasů. Pouze ony totiž dokáží ochránit vlasy před vysokými teplotami z fénů a žehliček, které jsou jinak známé svým negativním působením na vlasy. Čtěte dál a zjistěte, jaké spreje pro ochranu vlasů před teplem zajišťují ty nejlepší účinky. Usnadní vám to váš výběr!

Produkty pro ochranu vlasů před teplem, jak napovídá samotný název, slouží k ochranu vlasů před negativním dopadem tepla na vlasy. Při vystavení vysokým teplotám ztrácejí vlasy hydrataci, což vede k jejich vysušování a oslabování. To ale není vše! Keratin, který je základním stavebním kamenem našich vlasů také nemá vysoké teploty zrovna v lásce. Pokud je jim vystaven příliš dlouhé, rozpadají se vazby mezi jednotlivými molekulami keratinu, což mění jeho tvar a tím pádem narušuje jeho správnou funkci. Výsledkem jsou kadeřavé, slabé a poškozené vlasy.

Ochrana před tepelným poškozením 

Pokud chcete své vlasy chránit před vysokými teplotami, aplikuje na celou jejich délku sprej pro ochranu vlasů před teplotami ještě předtím, než sáhnete po fénu či žehličce. Co se aplikace týče, sprej je ze všech ochranných produktů asi tím nejméně problematickým, co se nanesení na vlasy týče. Sprej také umožňuje aplikaci jak na vlhké, tak na suché vlasy.

A poslední rychlý tip. Vyplatí se najít takový sprej pro ochranu vlasů před teplem, který je pouze nechrání, ale také jim dodává živiny a hydrataci. Díky tomu budou vlasy také vyživené a krásné. A takové produkty na trhu existují, jen je třeba buďto dlouho hledat, nebo vědět, o jaké se jedná. Abychom vám pomohli, připravili jsme pro vás výčet pěti nejlepších profesionálních produktů pro ochranu vlasů před teplem, které podle nás stojí za zkoušku.

TOP 5 profesionálních produktů pro ochranu vlasů před teplem

Č. 1: Nanoil Heat Protectant Spray (200 ml)

nanoil heat protectant spray

Tento produkt je náš jasný favorit. Vlasy dokáže vyživit, hydratovat a posílit. Kromě toho sprej usnadňuje styling vlasů, které budou díky němu krásné a uhrančivé až do večerních hodin. Obsahuje přírodní hedvábné proteiny a vitamin E. Hodí se přitom ke všem typům vlasů. Jeho složky vytvářejí na vlasech ochrannou vrstvu, díky které vydrží nápor i 220°C. Sprej se užívá kdykoliv plánujete své vlasy zkrášlit za použití žehličky, natáček či fénu. Nebudete se již muset bát toho, že byste své vlasy teplem jakkoliv poškodili. Lehká receptura spreje Nanoil Heat Protectant Spray nijak nesnižuje objem vlasů. Cena produkt je s přihlédnutím na jeho účinky naprosto skvělá.

více informací o Nanoil produjtech naleznete na stránkách nanoil.cz

Č. 2: Balmain Paris Thermal Protection Spray (200 ml)

Balmain ve své nabídce zahrnuje efektivní sprej pro ochranu vlasů, který vytváří efektivní štít proto vysokým teplotám. Kromě toho Thermal Protection Spray vlasy posiluje a zabraňuje ztrátám hydratace, čímž bojuje proti jejich vysušování. Receptura obsahuje hedvábné proteiny a pantenol, díky kterým vlasům zajišťuje lesk a usnadní stylingu. Sprej lze užívat jak na suchých, tak na vlhkých vlasech, podle toho, jaký plánujete účes a jaké jsou v daný den vaše potřeby. Ti, kteří nemají rádi parabeny a sulfáty si tento produkt jistě zamilují. Kromě toho také vlasy nijak nelepí, ale zanechává je objemné a příjemné na dotek. Cena je dle mnohých uživatelů vcelku vysoká, ale účinky rozhodně nezklamou.

Č. 3: Elseve Dream Long Frizz Killer (100 ml)

Trochu změníme dnešní repertoár a představíme si úžasné sérum, které bojuje proti kadeření a statické elektřině. Receptura bez silikonů chrání vlasy před teplotami až 230°C. Hodí se i extrémně poškozeným vlasům, jelikož jim dodává hydrataci, zabraňuje jejich lámání a skvěle je vyhlazuje. Proto je Elseve Dream Long Frizz Killer tak efektivní v oblasti česání a stylingu vlasů. Kromě toho lze tento produkt najít téměř v každé drogerii. Jen si dejte pozor na to, abyste při aplikaci nepoužili příliš mnoho produktu, jinak riskujete, že si na vlasech uděláte tvrdý film.

Č. 4: CHI 44 Iron Guard (273 ml)

Pokud máte rádi hedvábné proteiny ve spreji, pak může být sprej CHI 44 Iron Guard právě pro vás! Díky hedvábným proteinům dodává vlasům hebkost a lesk. CHI 44 Iron Guard vám pomůže ať už chcete užívat jakoukoliv stylingovou pomůcku. Šikovný atomizér vám pomůže aplikovat produkt rovnoměrně po celé struktuře vlasů. Produkt ale aplikujte opatrně, jelikož příliš mnoho by mohlo způsobit lepení vlasů. Pokud ale budete užívat CHI 44 Iron Guard správně, budete chránit své vlasy jak před třepením vlasů, tak před vlivy vnějších faktorů na váš účes, který tak vydrží po celý den. Tento produkt funguje také jako vlasový sprej! No není to skvělé?

Č. 5: Philip B Thermal Protection Spray (60 ml)

Hledáte produkt, který vlasy hydratuje a chrání před třepením, statickou elektřinou a kadeřením? Vyzkoušejte Philip B Thermal Protection Spray obohacený o rostlinné extrakty! Dokáže toho o mnoho víc! Obnovuje poškozené vlasy a chrání barvu vlasů před blednutím. Na škodu je aroma, které může spoustě lidí přijít příliš intenzitní a (samozřejmě) vysoká cena. Pokud vám ale nevadí, když si musíte za produkt trochu připlatit, vašim vlasům se dostane efektivní a dlouhotrvající ochrany před vnějšími faktory (vysoká vlhkost, vysoká teplota, silný vítr, atd.) a mechanickým poškozením. Philip B Thermal Protection Spray vám také pomůže s rozčesáváním vlasů. I když produkt zajišťuje skvělé účinky, jeho lahvička nabízí velmi nízký objem, což vám peníze rozhodně neušetří.