Jiné

Jak se zbavit pih

Pihy – pro někoho pýcha, pro někoho něco, čeho se chce zbavit. Pokud patříte do druhé skupiny, zde je pár typů na „vybělení“ pih.

Nejdříve musíte vědět, co jsou pihy, abyste s nimi mohly bojovat efektivně. Pihy jsou většinou dědičné, pokud mají rodiče světlou kůži a tmavé vlasy, dítě bude mít hnědé tečky. Zbytek populace může vinit slunce. Slunce reaguje s melaninem v naší kůži a vytváří hnědá místečka. Můžete je schovat pomocí foundation nebo BB krému, ale většina lidí s pihami se jich chce zbavit permanentně.

pieh1

Nejefektivnější způsob, jak pihy vybělit, je pomocí citronové šťávy. Stejně jako citronová šťáva funguje na jablka a chrání je před hnědnutím, bude stejně působit na melanin a zabrání mu formovat tečky.. Před aplikací make-upu vezměte tamponek a namočte ho do čerstvé citronové šťávy a potřete si obličej. Nechte působit 10 minut, pak obličej opláchněte teplou vodou a aplikujte hydratační krém s vysokým faktorem SPF. Pokud to budete dělat každý den, uvidíte jak pihy mizí.

Další rostlina, která vám může pomoci je okurka. Má silné bělící účinky, jemně vybělí jakékoli diskolorace. Tato zelenina je magická, zjemňuje a hydratuje. Můžete okurku nakrájet na plátky a přiložit na obličej, nebo z ní udělat masku.

Další přírodní přípravek je petržel. Nakrájejte listy čerstvé petržele a dejte ji do vařící vody a vařte, nechte vychladnout. Tímto džusem z petržele si omývejte obličej jednou denně. Má silné bělící účinky, také vám pomůže s akné.

Pokud nic z toho nepomáhá, nebojte se, pihy mají tendenci blednout s věkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *